Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2017, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.355.2017.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.355.2017.1.JS

w zakresie ustalenia, czy realizowane prace i badania spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2017 r. (data wpływu 5 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy realizowane prace i badania spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy realizowane prace i badania spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Głównym obszarem działalności gospodarczej Spółki jest przerób ropy naftowej i produkcja petrochemiczna (paliw i innych pochodnych ropy naftowej). W związku z realizacją strategii biznesowej Spółki, Wnioskodawca w sposób systematyczny analizuje możliwości dywersyfikacji dostaw surowcowych do zakładu produkcyjnego. Każdorazowo, dla danego gatunku surowca, konieczna jest wieloaspektowa analiza dotycząca możliwości wykorzystania danego surowca na zakładzie produkcyjnym. Z jednej strony Spółka analizuje aspekty dostępności surowca, czy ekonomiczności jego wykorzystania na poziomie makro (czego nie zalicza do procesu prac badawczo-rozwojowych) z drugiej zaś wykonuje szereg czynności związanych z badaniem samego surowca oraz możliwości jego zastosowania z wykorzystaniem istniejących instalacji produkcyjnych Spółki wraz z przeprowadzeniem ruchów testowych - czynności te (szerzej opisane poniżej), zdaniem Spółki, należy zaliczyć do działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 851 ze zm., dalej: ustawa CIT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00