Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.261.2017.1.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.261.2017.1.MJ
w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania lub częściowego wykonania usługi projektowej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 2 października 2017 r. (data wpływu 4 października 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania lub częściowego wykonania usługi projektowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 października 2017 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania lub częściowego wykonania usługi projektowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy, Spółki z o.o. (dalej także: Spółka), jest opracowywanie kompleksowej dokumentacji projektowej w dziedzinie budownictwa komunikacyjnego i elektroenergetyki wysokich napięć wraz z infrastrukturą towarzyszącą, na terenie całego kraju, we wszystkich stadiach opracowania, tj. w ramach usług projektowych Spółka opracowuje studia wykonalności, koncepcje, projekty budowlane, wykonawcze i powykonawcze oraz materiały przetargowe.
Kontrahentami Spółki są w istotnej mierze podmioty udzielające zamówień na wykonanie dokumentacji projektowej w trybie określonym ustawą z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm., dalej PZP), tj. jednostki sektora finansów publicznych, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty prowadzące działalność polegającą na obsłudze sieci świadczących publiczne usługi w zakresie transportu kolejowego, tramwajowego lub przy użyciu systemów automatycznych, bądź też podmioty, które wygrały przetarg organizowany przez ww. jednostki, dla których Spółka świadczy usługi projektowe jako podwykonawca. Specyfiką umów zawieranych w wyniku wygrania przetargu organizowanego w trybie określonym ustawą PZP, jest fakt, że ich treść nie podlega negocjacjom, tzn. jest narzucana przez Zamawiającego. W sytuacji natomiast, gdy Spółka zawiera umowę podwykonawczą z podmiotem, który wygrał przetarg na realizację zamówienia publicznego, zasadą jest, że zapisy umowy podwykonawczej są dokładnym odzwierciedleniem zapisów kontraktu głównego, tj. łączącego podmiot zlecający Spółce wykonanie usług w charakterze podwykonawcy z Zamawiającym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right