Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2017, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.316.2017.1.MKA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.316.2017.1.MKA
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2017 r. (data wpływu 20 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od sześciu lat jest rozwodnikiem. Z byłą żoną posiada dwójkę dzieci w wieku 10 i 13 lat. Orzeczenie o rozwodzie nastąpiło za porozumieniem stron 9 sierpnia 2012 r. z pełnymi prawami obydwojga rozwiedzionych małżonków do wykonywania władzy rodzicielskiej nad dziećmi.
Przez wszystkie lata po orzeczeniu rozwodu Wnioskodawca utrzymywał pełen kontakt z dziećmi oraz współdecydował o ich prawach i obowiązkach. Cały czas odwiedzał je regularnie - mniej więcej co dwa tygodnie. Dzieci miały również możliwość spędzać wakacje i ferie każdego roku z Wnioskodawcą nad jeziorami w okolicy za darmo lub w domu Wnioskodawcy w czasie ferii (z reguły ferie dzieci spędzają pierwszy tydzień u Wnioskodawcy w jego domu, drugi u ich matki, w wakacje pierwsze dwa tygodnie lipca Wnioskodawca zabiera dzieci na wakacje). W czasie pobytu u Wnioskodawcy dzieci pozostają pod wyłączną jego pieczą. Wnioskodawca posiada również kontakt ze szkołą dzieci oraz z wychowawcami dzieci, zna problemy dydaktyczne, a także w ramach możliwości wpływa na edukację dzieci. W miarę swoich możliwości Wnioskodawca kupuje dzieciom również jedzenie, finansuje pobyty u lekarza czy współfinansuje leczenie (np. wyjazd na operacje dzieci). Wnioskodawca nie jest osobą zamożną co powoduje, że działa w każdym z tych względów w ramach swoich możliwości - niemniej nigdy nie zdarzyło się, by ograniczał dzieciom środki lub by nie starał się uczestniczyć w ich rozwoju, edukacji lub wychowaniu. Nalega również na stały kontakt, który w istotny sposób utrudnia mu była żona.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right