Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.541.2017.1.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.541.2017.1.KR

w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących organizację spotkań

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku nadanego dnia 4 października 2017 r. (data wpływu 9 października 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących organizację spotkań jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących organizację spotkań.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: "Spółka", "Wnioskodawca") jest podmiotem prowadzącym działalność polegającą na produkcji oraz sprzedaży słodyczy. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT oraz przysługuje mu pełne prawo do odliczenia podatku VAT w związku z prowadzoną działalnością, tj. Spółka nie dokonuje odliczenia podatku VAT naliczonego z zastosowaniem współczynnika, o którym mowa w art. 90 ust. 3 Ustawy o VAT.

Spółka zatrudnia (na podstawie umowy o pracę, lub na podstawie umów cywilnoprawnych) około 1000 pracowników. Sprzedaż produktów oraz konkurowanie na rynku słodyczy wymaga codziennej, skutecznej współpracy pomiędzy tymi osobami, jak również koordynacji działań pomiędzy poszczególnymi działami i ośrodkami decyzyjnymi w strukturze Spółki (działem marketingu, działem sprzedaży, księgowości, działem finansowym, prawnym, operacyjnym, logistyką itd.)

Jednocześnie, w interesie Spółki jest, aby atmosfera współpracy pomiędzy pracownikami przebiegała w sposób harmonijny oraz bezkonfliktowy. Stworzenie oraz wspieranie życzliwej atmosfery w pracy, jak również wpływanie na skuteczną współpracę pomiędzy pracownikami oraz poszczególnymi działami przyczynia się do wzrostu sprzedaży produktów, a tym samym obrotu z tytułu wykonywanych czynności opodatkowanych VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00