Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2017, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.324.2017.1.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.324.2017.1.MST

Ustalenie, czy opisana działalność Wnioskodawcy spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d updop

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 września 2017 r. (data wpływu 28 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy opisana działalność Wnioskodawcy spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy opisana działalność Wnioskodawcy spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d updop.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, prowadzi działalność w trzech głównych obszarach:

  • produkcja części do silników elektrycznych (komutatory, pierścienie ślizgowe),
  • remonty silników elektrycznych,
  • usługowe zwojenie pakietów (stanowiących następnie część silnika elektrycznego). Usługi te polegają na wykonaniu zwojeń na rdzeniu dostarczonym przez kontrahenta. Zwojenia wykonywane są przy wykorzystaniu miedzianego drutu. Uzwojony pakiet, stanowiący część silnika elektrycznego, jest następnie odsyłany do kontrahenta. Kontrahentami dla których Spółka świadczy te usługi są A sp. z o.o. (Polska) oraz B (Finlandia).

Produkowane wyroby oraz świadczone usługi sprzedawane są zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Chcąc utrzymać konkurencyjność na rynku, Spółka poszukuje nowych rozwiązań mających na celu redukcję kosztów oraz poprawę jakości produkowanych wyrobów lub świadczonych usług. W tym celu, Spółka rozpoczęła prace badawczo-rozwojowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00