Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.232.2017.1.BKD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.232.2017.1.BKD

Czy czynność wniesienia aportu w opisanej w stanie faktycznym postaci, na poczet kapitału podstawowego i objęcie w zmian udziałów w nowej spółce kapitałowej będzie generować u wnoszącego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, Czy czynność wniesienia aportu w opisanej w stanie faktycznym postaci, w części na kapitał podstawowy i w pozostałej części (agio) na kapitał zapasowy i objęcie w zmian udziałów w nowej spółce kapitałowej będzie generować u wnoszącego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 września 2017 r. (data wpływu 13 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia, czy dokonanie wskazanej we wniosku czynności prawnej będzie powodowało powstanie przychodu podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia czy dokonanie wskazanej we wniosku czynności prawnej będzie powodowało powstanie przychodu podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Prowadząc działalność jako Spółka z o.o., (dalej Spółka lub Wnioskodawca) specjalizujemy się w projektowaniu oraz produkcji bezzałogowych systemów typu MALE. Zespół ekspertów Spółki składa się z projektantów prac konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru systemów bezzałogowych i autonomicznych. Spółka projektuje konstrukcje mechaniczne, software oraz elektronikę. Posiada autorskie rozwiązania, które pozwalają oferować technologię na poziomie unikatowym w skali światowej. Spółka wyróżnia się tym, że wszystkie projekty oraz rozwiązania technologiczne są tworzone od podstaw przez własne biuro konstrukcyjne, dotyczy to w szczególności kluczowych komponentów, takich jak elektronika, protokoły transmisji i szyfrowania, algorytmy autonomii lotu, a także innych istotnych części. Pozwala to na realizację zadań na bardzo wysokim poziomie. Spółka opracowuje systemy w większości w oparciu o materiały i zasoby pochodzenia krajowego. W 2016 roku Spółka została zwycięzcą lnnovation Avard za innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów. Jesienią tego samego roku urządzenia Spółki po raz pierwszy zadebiutowały na Międzynarodowych Targach w Dubaju i zostały przedstawione szerszej publiczności. Firma uzyskała także certyfikację Made in Poland przyznawaną najlepszym polskim producentom. Systemy i urządzenia Spółki powstały między innymi w wyniku ścisłej współpracy z O. i były przez wiele miesięcy testowane w realnych warunkach działania. Rozwiązania Spółki zostały również docenione przez instytucje państwowe. Technologie i projekty Spółki są konsultowane i rozwijane we współpracy z ośrodkami naukowymi. W najbliższym czasie Wnioskodawca ma zamiar stworzyć nową spółkę kapitałową o nazwie XXX Sp. z o.o. Wspólnikami spółki będą dwie osoby prawne: AAA Sp. z o.o. i Spółka. Wnioskodawca ma też zamiar wnieść aport niepieniężny w postaci technologii dot. dronów wniesiony przez niego (jako nowego udziałowca) do nowej spółki w wysokości 1.000.000 zł na kapitał podstawowy. Nastąpi więc czynność objęcia udziałów w zamian za wkład niepieniężny w postaci aportu. W przypadku Wnioskodawcy osoba fizyczna (twórca) na podstawie umowy licencyjnej udzieli mu licencji na wskazaną określoną precyzyjnie technologię dot. Dronów, następnie Wnioskodawca wniesie do nowo tworzonej sp. z o.o. jako podmiot komercjalizujący wkład w postaci aportu niepieniężnego (umowa licencyjna na wskazaną określoną precyzyjnie technologię dot. dronów) w wysokości 1.000.000 zł jako komercjalizowaną własność intelektualną. Dzięki temu Spółka jako właściciel praw stanie się podmiotem komercjalizującym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00