Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.467.2017.3.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.467.2017.3.JŻ

W zakresie opodatkowania transakcji zbycia składników majątkowych Spółki.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 14 września 2017 r. (data wpływu 15 września 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia składników majątkowych Spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia składników majątkowych Spółki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zainteresowani są spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibami usytuowanymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będącymi polskimi rezydentami podatkowymi w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. Zainteresowani podlegają opodatkowaniu od całości swoich dochodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na miejsce ich osiągania.

Aktualnie rozważana jest zmiana struktury grupy kapitałowej, do której należą m.in. Zainteresowani (dalej: Grupa), w wyniku której możliwe jest podjęcie decyzji o wniesieniu przez Spółkę wszystkich aktywów i pasywów posiadanych na moment transakcji i związanych z prowadzoną przez nią działalnością w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do Nabywcy. W wyniku wniesienia aportu do Nabywcy, Spółka obejmie nowe udziały w kapitale zakładowym Nabywcy.

Zasadniczo planowane jest przeniesienie przez Spółkę na rzecz Nabywcy wszelkich istotnych składników jej aktywów oraz pasywów, z wyłączeniem jedynie tych, które będą niezbywalne z mocy prawa, np. zobowiązań publicznoprawnych oraz środków finansowych (gotówki) niezbędnych w celu ich zaspokojenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00