Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2017, sygn. 0112-KDIL4.4012.334.2017.2.AR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.334.2017.2.AR

Opodatkowanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz kontrahenta.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2017 r. (data wpływu 31 lipca 2017 r.), uzupełniony pismem z dnia 10 października 2017 r. (data wpływu 13 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz kontrahenta jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz kontrahenta. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 10 października 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz własnego stanowiska, sprecyzowanie nazwy Wnioskodawcy, wskazanie statusu Wnioskodawcy, przedłożenie prawidłowych pełnomocnictw oraz wskazanie adresu do doręczeń pełnomocnika Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług i prowadzi działalność w zakresie administracji przedszkoli. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca zawarł umowę z innym przedsiębiorcą (kontrahentem), na mocy której zobowiązał się m.in. do sprzedaży określonych towarów oraz do rozwiązania łączącej go (jako najemcę) umowy najmu lokalu użytkowego, aby ten przedsiębiorca (kontrahent) mógł lokal ten wynająć i prowadzić w nim własną działalność gospodarczą. Zobowiązanie do rozwiązania umowy najmu było odpłatne strony umówiły się, że Wnioskodawca za zobowiązanie się do rozwiązania umowy najmu z wynajmującym otrzyma od swojego kontrahenta wynagrodzenie. Zapłata wynagrodzenia, zgodnie z umową ma nastąpić w terminie 7 dni od zawarcia umowy między Wnioskodawcą a kontrahentem. Rozwiązanie umowy najmu ma nastąpić na mocy trójstronnego porozumienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00