Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.184.2017.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.184.2017.1.EN
W zakresie możliwości rozpoznania różnic kursowych w związku z przewalutowaniem kredytu, o którym mowa we wniosku,
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 sierpnia 2017 r. (data wpływu do Organu 17 sierpnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości rozpoznania różnic kursowych w związku z przewalutowaniem kredytu, o którym mowa we wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 sierpnia 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości rozpoznania różnic kursowych w związku z przewalutowaniem kredytu, o którym mowa we wniosku.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca - spółka akcyjna, której akcjonariuszami są obywatele polscy, zajmująca się wynajmem własnych nieruchomości zaciągnęła kredyt hipoteczny walutowy we frankach szwajcarskich (CHF). Umowa została podpisana 3 lipca 2008 r. Kredyt w całości został przeznaczony na cele inwestycyjne - budowę nowego budynku z przeznaczeniem zarówno na potrzeby własnej działalności gospodarczej jak też na wynajem. Uruchomienie kredytu nastąpiło na podstawie wykazu faktur przesłanego do banku. Faktury wystawione w walucie innej niż CHF zostały przeliczone na CHF wg kursu negocjowanego z dealerem Banku. Średni kurs CHF/PLN po jakim został uruchomiony kredyt wyniósł 2,7421 przy czym, ostatnia rata została uruchomiona w 2009 r. Spłata kredytu następowała zgodnie z harmonogramem w walucie CHF poprzez obciążenie bieżącego rachunku walutowego spółki. Saldo kredytu pozostające do spłaty jest widoczne na rachunku kredytowym spółki. Na tym rachunku są widoczne także operacje spłaty kapitału oraz odsetek, analogicznie jak na rachunku bieżącym. Rachunek kredytowy nie może służyć do innych celów niż rozliczenia z bankiem, w szczególności nie jest możliwe dokonywanie wpłat/wypłat do podmiotów trzecich. Rachunek jest identyfikowany za pomocą numeru umowy kredytowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right