Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.323.2017.1.KC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.323.2017.1.KC
W zakresie uznania planowanego zbycia składników masy sanacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2017 r. (data wpływu 7 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanego zbycia składników masy sanacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 września 2017 r. wpłynął ww. wniosek Strony o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanego zbycia składników masy sanacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka obecnie w restrukturyzacji, jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Wydział Gospodarczy KRS, jest także czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
Przedmiotem jej działalności jest m.in. produkcja metali szlachetnych; odlewnictwo pozostałych metali nieżelaznych, gdzie indziej niesklasyfikowanych; kucie, prasowanie, wytłaczanie i walcowanie metali; metalurgia proszków; produkcja pozostałych podstawowych chemikaliów nieorganicznych.
Na mocy prawomocnego postanowienia Sądu Rejonowego Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 10 stycznia 2017 r. prowadzone jest w stosunku do spółki postępowanie sanacyjne.
Zarządca spółki w restrukturyzacji planuje sprzedaż składników masy sanacyjnej spółki w trybie art. 323 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne, w postaci: prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkami biurowymi, magazynowymi, produkcyjnymi o pow. 3,3357ha, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą; laboratorium analitycznego, rafinerii chemicznej, urządzeń do mechanicznego przetwórstwa metali szlachetnych, środków transportu, sprzętu elektronicznego, dokumentacji technologicznej, wyposażenia biurowego oraz patentów i znaków towarowych. Przedmiotem sprzedaży będą także zapasy magazynowe o zmiennym składzie ilościowym i wartości.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right