Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2017, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.169.2017.1.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.169.2017.1.MST

Zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu do procentowo wyodrębnionej części wynagrodzenia autorskiego stanowiącego honorarium za przeniesienie praw autorskich do oprogramowania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2017 r. (data wpływu 4 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie m.in.:

  1. produkcji i montażu:
    zbiorników ciśnieniowych i magazynowych ze stali węglowych i kwasoodpornych,
    kontenerów, barakowozów,
    elementów kotłów parowych i wodnych, elementów instalacji wentylacyjnych,
  2. produkcji dennic,
  3. wykonawstwa kompleksowego obiektów gospodarki wodno-ściekowej i ciepłowniczej:
    ujęć wody, stacji uzdatniania, przepompowni, kotłowni, węzłów cieplnych,
  4. usług transportowych

Dla prawidłowego funkcjonowania jednostki niezbędne jest oprogramowanie komputerowe. Wnioskodawca będący pracodawcą zamierza zatrudnić na etacie informatyka-programisty osobę, której zamierza powierzyć m.in. w ramach swoich obowiązków pracowniczych autorskie projekty informatyczne. Ponieważ w wyniku pracy informatyka-programisty powstaną programy informatyczne będące utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Wnioskodawca chce określić w umowie o pracę z informatykiem-programistą, jaka część wynagrodzenia obejmuje wynagrodzenie autorskie z tytułu przekazania pracodawcy przez pracownika praw autorskich do powstałego w wyniku Jego pracy utworu, a jaka dotyczy wynagrodzenia ściśle związanego z wykonywaniem obowiązków pracowniczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00