Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2017, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.217.2017.1.JBB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.217.2017.1.JBB
w zakresie transakcji zbycia własnych wierzytelności i w związku z tym rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2017 r. (data wpływu 17 sierpnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie transakcji zbycia własnych wierzytelności i w związku z tym rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 sierpnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją zbycia własnych wierzytelności.
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/ zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT) zarejestrowanym w Polsce oraz polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą w szczególności na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, głównie w zakresie telefonii komórkowej, oraz usług dostępu do sieci Internet oraz umożliwienia odbioru programów TV. Wymienione usługi są wykonywane m.in. na podstawie pisemnych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawieranych przez Spółkę z klientami na czas określony lub na czas nieokreślony (dalej: Abonenci). Ponadto, Spółka dokonuje również sprzedaży telefonów oraz pozostałego sprzętu elektronicznego zarówno do Abonentów, jaki i dystrybutorów prowadzących własną działalność gospodarczą (jednoosobową lub w formie spółek). Sprzedaż ww. towarów oraz usług jest co do zasady dokumentowana przez Spółkę fakturami VAT, a wartość ww. sprzedaży w kwocie netto jest rozpoznawana przez Spółkę jako przychód podatkowy zgodnie z treścią art. 12 ust. 3 UPDOP.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right