Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.09.2017, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.499.2017.1.MGo, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.499.2017.1.MGo

Braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 lipca 2017 r. (data wpływu 28 lipca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 września 2017 r. (data wpływu 7 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu utworzenia w Szkole Podstawowej im. eko-pracowni jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu utworzenia w Szkole Podstawowej im. eko-pracowni .

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 5 września 2017 r. (data wpływu 7 września 2017 r.) o adres elektroniczny do doręczeń e-PUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny. Gmina jako organ prowadzący dla Szkoły Podstawowej im. przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna w ramach programu Moja wymarzona ekopracownia. Celem konkursu, jest wyłonienie najlepszych projektów dotyczących utworzenia szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych i ich wsparcie finansowe w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w . Kwota dotacji na utworzenie pracowni w szkole nie może przekroczyć 35.000,00 zł (trzydzieści pięć tysięcy zł.). Projekt napisany w szkole Wnioskodawcy nosi nazwę . Ponieważ szkoła Wnioskodawcy znajduje się na terenie naturalnym, wiejskim, Wnioskodawca chce wykorzystać w procesie nauczania naturalne walory środowiska naturalnego jak również zachęcić uczniów do samodzielnego odkrywania zjawisk przyrodniczych i eksperymentowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W ramach projektu Wnioskodawca chce pozyskać środki finansowe na remont pracowni przyrodniczej i jej wyposażenie, tj. odnowienie ścian i wymianę instalacji elektrycznej, wyposażenie klasy w nowe ławki i krzesła, jak również zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00