Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2017, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.221.2017.2.JNA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.221.2017.2.JNA
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania oraz prawidłowości wystawiania faktur dokumentujących wykonywane przez Wnioskodawcę czynności.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2017 r. (data wpływu 26 czerwca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 19 lipca 2017 r. (data wpływu 20 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania oraz prawidłowości wystawiania faktur dokumentujących wykonywane przez Wnioskodawcę czynności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania oraz prawidłowości wystawiania faktur dokumentujących wykonywane przez Wnioskodawcę czynności. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 19 lipca 2017 r. (data wpływu 20 lipca 2017 r.) o potwierdzenie uiszczenia brakującej opłaty oraz podpis osoby uprawnionej do reprezentowania Wnioskodawcy.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.
Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która jest wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Ponadto należy wskazać, iż jest ona czynnym podatnikiem podatku VAT. Przedmiotem działalności Spółki, jest między innymi produkcja konstrukcji metalowych i ich części, obróbka metali i nakładanie powłok na metale oraz produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych, gdzie indziej niesklasyfikowana. Spółka dokonuje dostawy towarów opodatkowanych VAT według stawki podstawowej oraz dostawy towarów wykazanych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia. Spółka oferuje również usługi obróbki stali polegające na jej cięciu według wymogów klienta. Co do zasady, powyższe usługi świadczone są na rzecz klientów będących jednocześnie nabywcami towarów oferowanych przez Spółkę. Klient składając zamówienie ma informację, iż Spółka świadczy określone usługi i tym samym zlecając ich wykonanie może odebrać towar odpowiadający jego konkretnym potrzebom. Kompleksowość dostawy towarów, w ramach której świadczone są uzupełniające usługi (cięcia stali) służy realizacji głównego celu, jakim jest dostarczenie kontrahentowi towaru (w tym objętego mechanizmem odwrotnego obciążenia) odpowiadającego jego wymaganiom.