Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.275.2017.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.275.2017.1.PC

w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 czerwca 2017 r. (data wpływu 26 czerwca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Podstawowym przedmiotem działalności, dla którego Spółka została powołana jest wytwarzanie i sprzedaż energii z odnawialnych źródeł. Obecnie Spółka jest właścicielem elektrowni wiatrowej, wytwarza i sprzedaje energię elektryczną.

W 2014 r. Spółka nabywała od kontrahenta będącego podmiotem zagranicznym (dalej: Kontrahent) usługi w zakresie oceny projektów farm wiatrowych. Zważywszy na fakt, że projekty te odnosiły się do konkretnych nieruchomości, usługi te stanowiły usługi związane z nieruchomościami w rozumieniu art. 28e ustawy o VAT. W 2014 r. Wnioskodawca otrzymał od Kontrahenta faktury potwierdzające wykonanie ww. usług. Faktury te nie zawierały VAT.

W momencie wykonania usług na rzecz Spółki, Kontrahent nie miał w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności oraz nie był zarejestrowany na VAT w Polsce, wobec czego Spółka rozpoznała nabycie usług od tego podmiotu jako czynność opodatkowaną, z tytułu której to Spółka jest podatnikiem (w oparciu o art. 17 ust. I pkt 4 ustawy o VAT). W związku z tym, w złożonych za ten okres deklaracjach Spółka wykazała import usług ze stawką 23%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00