Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.245.2017.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.245.2017.1.JK

Prawo do odliczania podatku naliczonego w ramach projektu Międzypokoleniowe ().

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2017 r. (data wpływu 5 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczania podatku naliczonego w ramach projektu Międzypokoleniowe () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczania podatku naliczonego w ramach projektu Międzypokoleniowe ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Stowarzyszenie złożyło wniosek o przyznanie pomocy w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego do Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania dla projektu pn. Międzypokoleniowe (). Celem projektu jest promocja walorów obszaru LGD oraz wzrost aktywności ruchowej mieszkańców Gminy poprzez organizację międzypokoleniowych pikników sportowych. W ramach projektu Stowarzyszenie planuje organizację 3 międzypokoleniowych pikników sportowych na terenie Gminy). Do udziału w pikniku zostaną zaproszeni mieszkańcy oraz najbliżej położonych sołectw. Przedsięwzięcia skierowane będą do grup międzypokoleniowych, zwłaszcza zaś do osób starszych oraz dzieci i młodzieży. Poza promowaniem aktywności sportowej, promocji obszaru wśród uczestników, spotkania mają na celu budowanie pozytywnego wizerunku seniorów wśród najmłodszych pokoleń, jak również integrację międzypokoleniową. Planuje się, że w każdym z pikników udział weźmie minimum 60 osób. Przedsięwzięcia łączyć będą aktywność ruchową i promocję obszaru. Podczas każdego z pikników, przeprowadzone zostaną konkurencje sportowe. Ponadto zostanie zorganizowany konkurs wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego, produktów lokalnych Gminy i obszaru oraz konkurs wiedzy, którego celem będzie promowanie działań służących ochronie środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Uczestnicy otrzymają koszulki z nadrukami, promujące obszar LGD oraz program PROW 2014-2020. Podczas pikników przewidziano poczęstunek dla uczestników. Udział w piknikach ma charakter nieodpłatny. Nabyte towary i usługi w związku z realizacją operacji nie będą wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług. Stowarzyszenie jako wnioskodawca środków unijnych zamierza zaliczyć podatek VAT do kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia. Zgodnie z zasadami programu, gdy wnioskodawca zamierza zaliczyć podatek VAT do kosztów kwalifikowalnych operacji, powinien wystąpić o wydanie interpretacji indywidualnej w sprawie braku możliwości odzyskania podatku VAT, która będzie konieczna na etapie rozpatrywania wniosku o płatność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00