Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2017, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.82.2017.2.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.82.2017.2.AJ
Uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa przekazywanego zespołu składników majątkowych i niemajątkowych oraz wyłączenia z opodatkowania aportu do spółki komandytowej tego zespołu składników.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 28 marca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 2 czerwca 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa przekazywanego zespołu składników majątkowych i niemajątkowych oraz wyłączenia z opodatkowania aportu do spółki komandytowej tego zespołu składników jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 2 czerwca 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa przekazywanego zespołu składników majątkowych i niemajątkowych oraz wyłączenia z opodatkowania aportu do spółki komandytowej tego zespołu składników.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą. W związku z restrukturyzacją swojej działalności zamierza Pan podzielić swoje dotychczasowe przedsiębiorstwo tworząc spółki, które będą zajmowały się poszczególnymi rodzajami prowadzonej działalności.
Zidentyfikował Pan funkcjonujący w ramach przedsiębiorstwa dział (jednostkę) związaną z działalnością polegającą na sprzedaży, wynajmie oraz serwisowaniu maszyn i zamierza dokonać jego formalnego wyodrębnienia w ramach struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Zasadniczym celem wyodrębnienia działalności jest zdywersyfikowanie ryzyka działalności gospodarczej związanego ze zdarzeniami losowymi lub nietrafionymi decyzjami gospodarczymi, co w konsekwencji powinno zabezpieczyć Pana stan majątkowy. Jednocześnie, wyodrębnienie takie nie powinno mieć ujemnego wpływu na efektywność gospodarczą całokształtu prowadzonej działalności gospodarczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right