Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.201.2017.1.AD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.201.2017.1.AD
Możliwość ubiegania się o zwrot podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2017 r. (data wpływu 19 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Caritas został powołany dekretem z dnia 9 listopada 19xx r. przez Biskupa. Caritas działa w oparciu o przepisy Prawa Kanonicznego zgodnie z zatwierdzonym statutem. Działalność Caritas w ośrodkach parafialnych określa Instrukcja Komisji Episkopatu Polski o pracy charytatywnej w parafiach jak również regulamin parafialnych zespołów Caritas. Caritas posiada kościelną i państwową osobowość prawną w oparciu o dekret Biskupa z dnia 9 listopada 19xx r. oraz ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP (Dz. U. Nr 29, poz. 154/1989 z późn. zm.). Celem statutowym Caritas jest spełnianie, w sposób zbiorowy i uporządkowany, posługi miłości bliźniego, należącej obok głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, do istotnych zadań Kościoła partykularnego. Do zadań Caritas należy między innymi: kierowanie działalnością charytatywną na terenie diecezji opolskiej; tworzenie własnych struktur i jednostek organizacyjnych w diecezji, rejonach, dekanatach, parafiach i innych środowiskach; prowadzenie działalności z zakresu ochrony i promocji zdrowia, opieki, wychowania i edukacji, pomocy społecznej i przeciwdziałania problemom socjalnym. Caritas w odpowiedzi na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 Oś priorytetowa X Inwestycje w infrastrukturę społeczną, działanie 10.2 Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji (Gmina) złożył wniosek o dofinansowanie projektu pn: Świadczenie opieki paliatywnej poprzez utworzenie całodobowego hospicjum (). Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą jako Partnerem wiodącym projektu. W przedmiotowym projekcie Caritas pełni rolę Partnera. Przedmiotem projektu jest wykorzystanie zdegradowanego dotąd budynku po byłym przedszkolu w, poprzez przebudowę, remont i jego adaptację w celu nadania mu nowej funkcji użytkowej. W ramach projektu Caritas odpowiedzialny jest za zakup wyposażenia obiektu, w którym zlokalizowane zostanie hospicjum, którego zakres zadań obejmować będzie opiekę nad osobami starszymi o dalece posuniętej niepełnosprawności. Wszelkie świadczenia udzielane będą w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej, przy udziale finansowania w ramach kontraktu z NFZ oraz, ewentualnie w razie takiej potrzeby, w ramach dotacji celowych JST i środków własnych. Działalność nie jest nastawiona na zysk, wszelkie przychody wydatkowane są na działalność statutową.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right