Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.08.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.244.2017.1.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.244.2017.1.MŁ
Możliwość odzyskania podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach realizowanego projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2017 r. (data wpływu 5 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach realizowanego projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach realizowanego projektu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Ochotnicza Straż Pożarna jest stowarzyszeniem organizacją pozarządową skupiającą 38 członków będących osobami fizycznymi. Prowadzi ona działania zarówno pomocowe jak i prewencyjne oraz działa szeroko na rzecz szerzenia kultury, sportu i turystyki w środowisku lokalnym tym samym je integrując. Stowarzyszenie zamierza obecnie uaktywnić miejscowe społeczeństwo realizując projekt pn.: Nasze (). Projekt ma polegać na spotkaniu społeczności lokalnej tematycznie związany z okresem letnim, a więc żniwami oraz uprawą wiśni w okolicznych sadach. Strażacy chcą profilaktycznie zapobiegać zdarzeniom w czasie ferii, dlatego spotkania mają mieć charakter otwarty, aby wszyscy mieszkańcy społeczności lokalnej włączyli się w działania w czasie wakacji. Wnioskodawca chce umożliwić zaprezentowanie produktów miejscowych i związanych z nimi zwyczajami. W okolicy jest wiele sadów wiśniowych oraz upraw zbóż. Projekt rozpocznie się fragmentem filmu ukazującego w dawnych czasach wspólne gotowanie zupy oraz przebieg żniw. Główny festyn ma się odbyć na boisku sportowym, gdzie odbędzie się gotowanie zupy wiśniowej w kotle oraz występy i zawody w różnych konkurencjach, następnie wyjazdowe spotkanie skansenu związanego z filmem jako nawiązanie do potraw podawanych w tej epoce, gdzie odbędzie się konkurs wiedzy oraz kulinarne degustacje. Poniesione mają być koszty gotowania zupy (makarony, kisiel, cukier oraz naczynia do wydawania), planowany jest koszt konferansjera prowadzącego festyn, koszt nagłośnienia z występem zespołu muzycznego, wynajmu ubikacji przenośnych oraz zabezpieczenia ochrony podczas festynu. Zwycięzcy w konkurencjach otrzymają nagrody rzeczowe (gospodarstwo domowe), gdzie poniesione będą koszty. Uczestnicy konkursów otrzymają napoje oraz zakupione zostaną materiały dekoracyjne oraz baner. Podczas wyjazdu zostanie poniesiony koszt autokaru dla grupy, koszt wyżywienia grupy wyjazdowej, wynajem sali, nagrody w konkursie wiedzowym i kulinarnym. Wszystkie wydatki finansowane będą dotacją uzyskaną z Urzędu Marszałkowskiego w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach grantów. Ochotnicza Straż Pożarna jest stowarzyszeniem organizacją nie prowadzącą działalności gospodarczej, nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Stowarzyszenie nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Efekty inwestycyjne nie będą wykorzystywane do czynności opodatkowanych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right