Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2017, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.121.2017.1.BD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.121.2017.1.BD
Czy jeżeli kwota partycypacji podlega opodatkowaniu podatkiem VAT to dla Spółki w momencie otrzymania jednorazowo w kwocie netto stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, a odpisy amortyzacyjne od wybudowanej inwestycji w całości stanowią koszty uzyskania przychodu?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 12 czerwca 2017 r. (data wpływu 19 czerwca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy otrzymana kwota partycypacji stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, a odpisy amortyzacyjne od wybudowanej inwestycji w całości stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 czerwca 2017 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy otrzymana kwota partycypacji stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, a odpisy amortyzacyjne od wybudowanej inwestycji w całości stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca - Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Spółka jest właścicielem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej znajdującej się na terenie m.in. Gminy Miasta G i Gminy K. 100% udziałów w Spółce posiada Gmina Miasta G. W szczególności Spółka wykonuje zadania własne gminy w zakresie rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych powierzone jej Uchwałą Rady Miasta. Wnioskodawca gospodaruje powierzonym jej mieniem zasadniczo w ten sposób, że oddaje go w dzierżawę i eksploatację, jednocześnie dokonując jej rozbudowy, modernizacji lub likwidacji; stosownie do potrzeb systemu wodociągowo-kanalizacyjnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right