Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.207.2017.1.EK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.207.2017.1.EK
Możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na projekt pn. Poprawa efektywności energetycznej ().
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2017 r. (data wpływu 8 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na projekt pn. Poprawa efektywności energetycznej () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na projekt pn. Poprawa efektywności energetycznej ().
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Miasto ubiega się o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych z Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa 2014-2020, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.
Miasto po centralizacji VAT, rozlicza podatek VAT wspólnie ze swoimi jednostkami budżetowymi, które funkcjonują w ramach struktury Miasta jako jeden podatnik VAT rozliczając zakupy z zastosowaniem współczynników struktury sprzedaży, indywidualnie dla każdej jednostki oddzielnie.
Miasto będzie realizować projekt pn. Poprawa efektywności energetycznej (). Projekt zakłada wykonanie kompleksowej termomodernizacji poprzez wymianę okien i drzwi zewnętrznych na wyroby o lepszej jakości izolacyjnej, wymianę obecnego oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych oraz przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji, których celem jest zwiększenie efektywności energetycznej w sektorze publicznym, obniżenie emisji do środowiska szkodliwych gazów i pyłów, poprawę jakości powietrza oraz poprawę estetyki przestrzeni umiejscowionej w centrum miasta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right