Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.91.2017.3.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.91.2017.3.KT

uznanie wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do Spółki za czynność niepodlegającą opodatkowaniu w myśl art. 6 ustawy o VAT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2017 r. (data wpływu 29 marca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 28 czerwca 2017 r. (data wpływu 28 czerwca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do Spółki za czynność niepodlegającą opodatkowaniu w myśl art. 6 ustawy o VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do Spółki za czynność niepodlegającą opodatkowaniu w myśl art. 6 ustawy o VAT, jak również w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 28 czerwca 2017 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz własnego stanowiska w zakresie pytania nr 2 wniosku ORD-IN.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od lutego br. Wnioskodawca prowadzi zarejestrowaną w CEIDG działalność gospodarczą. Przedmiotem działalności są usługi informatyczne, świadczone przy wykorzystaniu stworzonego przez Zainteresowanego unikalnego, autorskiego rozwiązania programistycznego (System). Ze względu na charakter działalności Wnioskodawcy, głównymi składnikami majątku przeznaczonymi do jej prowadzenia są wartości niematerialne, będące przedmiotem prawa autorskiego (własność intelektualna) oraz uprawnienia wynikające z umów zawartych z dostawcami usług niezbędnych dla prowadzenia działalności za pomocą Systemu. Choć w skład majątku służącego prowadzeniu działalności Wnioskodawcy wchodzą także składniki materialne, to dla realizacji celu gospodarczego pełnią one jedynie rolę pomocniczą, a ich wartość stanowi niewielką część wartości wyodrębnionego majątku, służącego działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00