Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.212.2017.1.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.212.2017.1.KR

Czy Spółka po uzyskaniu wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych i, tym samym, jako jednostka objęta systemem oświaty będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy dla usług kształcenia w zakresie krawiectwa, modelowania i konstrukcji odzieży w świetle opisanego w pozycji 74 zdarzenia przyszłego?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2017 r. (data wpływu 1 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania usług kształcenia w zakresie krawiectwa, modelowania i konstrukcji odzieży na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania usług kształcenia w zakresie krawiectwa, modelowania i konstrukcji odzieży na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność w zakresie "Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane" (PKD 85.59.B) i w jej ramach organizuje stacjonarne kursy kształcenia dotyczące krawiectwa, modelowania i konstrukcji odzieży na terenie Polski, głównie dla osób dorosłych. Celem tych kursów jest dokwalifikowanie osób mających wykształcenie zawodowe związane z tematyką kursów, jednak nieaktywnych zawodowo oraz przekwalifikowanie osób pracujących dotąd w innych branżach, a chcących rozpocząć pracę w branży krawieckiej. Poza tym, wśród uczestników kursów są także osoby, które starają się pozyskać lub już pozyskały środki na rozpoczęcie lub rozwój własnej działalności gospodarczej związanej z krawiectwem i chcą zdobyć kompetencje w zakresie produkcji odzieży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00