Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2017, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.38.2017.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.38.2017.1.BK

w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z częściowym wycofaniem wkładu wniesionego do spółki komandytowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku wspólnym z 18 marca 2017 r. (data wpływu 26 kwietnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z częściowym wycofaniem wkładu wniesionego do spółki komandytowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 kwietnia 2017 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z częściowym wycofaniem wkładu wniesionego do spółki komandytowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zainteresowani będący stroną postępowania są osobami fizycznymi, podlegającymi w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych. Jednocześnie są wspólnikami spółki komandytowej, powstałej na skutek przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej. W przekształconej spółce posiadają wyłącznie status komandytariusza. W trakcie funkcjonowania spółki komandytowo-akcyjnej nie powstał po ich stronie obowiązek podatkowy w związku z uzyskaniem dochodu tej spółki oraz z uwagi na brak wypłaty dywidendy. Prawdopodobnym jest, że Zainteresowani dokonają zmniejszenia przysługującego im udziału kapitałowego, zgodnie z art. 54 § 1 i art. 37 § 1 Kodeksu spółek handlowych (dalej; k.s.h.), bez wycofania się ze spółki osobowej. Zmniejszenie udziału kapitałowego będzie polegać na wypłacie przez spółkę osobową, zgodnie z umową spółki oraz przepisami k.s.h. na rzecz Zainteresowanych środków pieniężnych, w wysokości odpowiadającej częściowej wartości wkładu Zainteresowanych na rzecz spółki osobowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00