Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2017, sygn. 0115-KDIT2-3.4011.25.2017.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4011.25.2017.1.AW

Czy przychód z okazjonalnego, krótkoterminowego wynajmu lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem niniejszego wniosku można zakwalifikować do źródła z art. 10 ust. l pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych to jest najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa oraz inne umowy o podobnym charakterze, w tym również dzierżawa, poddzierżawa działów specjalnych produkcji rolnej oraz gospodarstwa rolnego lub jego składników na cele nierolnicze albo na prowadzenie działów specjalnych produkcji rolnej z wyjątkiem składników majątku związanych z działalnością gospodarczą i opodatkować zryczałtowanym 8,5 % podatkiem od przychodów?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 maja 2017 r. dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania okazjonalnego krótkoterminowego wynajmu lokalu mieszkalnego zryczałtowanym 8,5% podatkiem od przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania okazjonalnego krótkoterminowego wynajmu lokalu mieszkalnego zryczałtowanym 8,5% podatkiem od przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca razem ze współmałżonką są właścicielami lokalu mieszkalnego w S. Nie prowadzą, ani nie prowadzili działalności gospodarczej.

Lokal nie jest, ani nigdy przedtem nie był ujęty w ewidencji środków trwałych. Nie był również wykorzystywany do prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Wnioskodawca wraz z małżonką zamierzają rozpocząć wynajem okazjonalny, krótkoterminowy. Klientów do wynajmu będą poszukiwali poprzez umowy z portalami internetowymi takie jak np. , itp., które zajmują się pozyskiwaniem klientów wynajmowaniem pokoi hotelowych, apartamentów mieszkalnych. Wpłaty za wynajem będą pobierane przez portale internetowe i przesyłane do Wnioskodawcy i jego małżonki lub bezpośrednio od klientów. Umowy z klientami mogą lecz nie zawsze mieć formę pisemną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00