Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.2.2017.2.JC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.2.2017.2.JC
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2017 r. (data wpływu 1 marca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 29 maja 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 29 maja 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest spółką kapitałową będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Podstawowy przedmiot działalności Wnioskodawcy stanowi produkcja i sprzedaż z montażem przeciwpożarowych drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej. Sprzedaż prowadzona przez Wnioskodawcę nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ustawy o VAT.
W ramach swojej działalności, Wnioskodawca podpisuje z klientami dwa rodzaje umów na świadczenie usług budowlano-montażowych.
Pierwszy rodzaj umów dotyczy dużych realizacji, w ramach których Spółka realizuje kompleksową usługę dostawy z montażem, na którą składają się m.in. doradztwo budowlane, zaprojektowanie drzwi, dostawa i montaż, a więc wszystkie czynności prowadzące do zainstalowania drzwi w obiekcie. Spółka traktuje tę usługę jako jedno kompleksowe świadczenie. Wyżej wymienione czynności mieszczą się w grupowaniach PKWiU wskazanych w załączniku nr 14.
Drugi rodzaj umów to mniejsze zlecenia (dalej: Zlecenia), w ramach których Spółka dostarcza drzwi, przeciwpożarowe bramy, kurtyny oraz ścianki profilowe i zapewnia ich montaż, przy czym zlecającym jest zarówno inwestor, jak i generalny wykonawca. Zlecający oczekuje zamontowania drzwi o określonych wymiarach i specyfikacjach technicznych. Zlecającymi są podmioty zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT. Często klientami Spółki są podmioty działające jako generalni wykonawcy lub podwykonawcy robót budowlanych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right