Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2017, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.104.2017.1.ISZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.104.2017.1.ISZ
W zakresie możliwości przechowywania przez Spółkę faktur sprzedażowych i zakupowych w formie elektronicznej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2017 r. (data wpływu 4 maja 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania przez Spółkę faktur sprzedażowych i zakupowych w formie elektronicznej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania przez Spółkę faktur sprzedażowych i zakupowych w formie elektronicznej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polską spółką kapitałową, prowadzącą działalność gospodarczą głównie w zakresie wsparcia informatycznego dla podmiotów z grupy C. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.
Przedmiotowy wniosek o interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczy możliwości przechowywania przez Spółkę faktur sprzedażowych i zakupowych w formie elektronicznej.
Spółka świadczy wskazane wyżej usługi na rzecz spółek z grupy C. W związku ze świadczonymi usługami, po stronie Spółki zachodzi obowiązek zaewidencjonowania transakcji dla potrzeb VAT oraz wystawienia i przesłania nabywcy usługi faktury potwierdzającej sprzedaż.
Faktury sprzedażowe są wystawiane za pomocą programu komputerowego, zaś ich kopie są zapisywane na serwerze bez dokonywania dodatkowo wydruku kopii faktury sprzedażowej. Zapis w formie elektronicznej polega na zapisaniu danych w formie elektronicznej (brak możliwości edycji/zmiany danych, możliwość ich odczytania). Są one przechowywane z podziałem na okresy rozliczeniowe w sposób umożliwiający ich natychmiastowe udostępnienie/odszukanie, ale bez możliwości edycji. Zapewniona jest autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność faktur.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right