Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.201.2017.1.PR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.201.2017.1.PR

w zakresie opodatkowania dostawy znaków towarowych w formie darowizny oraz określenia podstawy opodatkowania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2017 r. (data wpływu 24 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • opodatkowania dostawy znaków towarowych w formie darowizny - jest nieprawidłowe,
  • podstawy opodatkowania dostawy znaków towarowych w formie darowizny - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy znaków towarowych w formie darowizny oraz określenia podstawy opodatkowania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną posiadającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą na terenie Polski obejmującą w szczególności działalność restauracyjną oraz handlową. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej VAT). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wytworzył znaki towarowe słowno-graficzne (dalej Znaki Towarowe).

W związku z wytworzeniem (zaprojektowaniem) Znaków Towarowych Wnioskodawca poniósł określone koszty, na które składa się m.in. wynagrodzenie za zaprojektowanie Znaków Towarowych, koszty rejestracji i utrzymania ochrony Znaków Towarowych, a także wynagrodzenie kancelarii patentowej. Wydatki związane z wytworzeniem Znaków Towarowych zostały udokumentowane fakturami VAT wystawionymi na Wnioskodawcę.

W celu uporządkowania sposobu zarządzania Znakami Towarowymi, Wnioskodawca ma zamiar przekazać w formie darowizny Znaki Towarowe członkowi najbliższej rodziny tj. matce (dalej Matka Wnioskodawcy). Matka Wnioskodawcy prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w formie spółek osobowych. Spółki osobowe będą wykorzystywać darowane Znaki Towarowe do prowadzonej przez nie działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00