Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.91.2017.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.91.2017.1.DP

Czy dochód za 2018 r. uzyskiwany przez Wnioskodawcę z Fermowej hodowli indyków prowadzonej w ramach Przedsiębiorstwa rolnego oraz w ramach Spółki może być ustalany przy zastosowaniu norm szacunkowych? Według jakich zasad w roku 2019 i latach kolejnych Wnioskodawca powinien ustalać dochód uzyskiwany w ramach Przedsiębiorstwa rolnego oraz ze Spółki?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2017 r. (data wpływu 20 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca 2017 r. otrzymał w drodze darowizny od rodziców, zorganizowaną cześć gospodarstwa rolnego (dalej: Przedsiębiorstwo rolne). W związku z otrzymaniem Przedsiębiorstwa rolnego Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie fermowej hodowli i chowu indyków obejmującej produkcję jaj wylęgowych indyków (dalej: Fermowa hodowla indyków). Fermowa hodowla indyków jest prowadzona w oparciu o zakup piskląt indyczych od innych podmiotów. Ubocznym przychodem Przedsiębiorstwa rolnego jest zbywanie do uboju indyczek i indorów wyłączonych z produkcji.

Fermowa hodowla indyków będzie przekraczać rozmiary wielkości określone w załączniku nr 2 do ustawy o PIT. Wnioskodawca nie prowadzi ksiąg wykazujących przychody z działów specjalnych produkcji rolnej. Nie dokonał i nie będzie dokonywał zgłoszenia zamiaru prowadzenia ksiąg, o którym mowa w art. 15 ustawy o PIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00