Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2017, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.46.2017.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.46.2017.1.AW

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2017 r. (data wpływu 21 marca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 maja 2017 r. (data wpływu 22 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu. Wniosek uzupełniono pismem w dniu 22 maja 2017 r. o podanie adresu elektronicznego ePUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca Gmina planuje realizację projektu przy współudziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej ZIT, oś priorytetowa IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.

Beneficjent Wnioskodawca posiada instytucjonalną zdolność do realizacji projektu, co stwierdzono na podstawie jego doświadczenia w realizacji projektów inwestycyjnych, jak również na podstawie sytuacji finansowej.

Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów PUP i MOPS. Przedmiotem projektu jest głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w zasobie Miasta, tj. budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) oraz Powiatowego Urzędu Pracy (PUP). Zakres zadania dla budynku MOPS obejmuje termomodernizację budynku, modernizację wentylacji oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne, instalację systemu fotowoltaicznego o łącznej mocy 2 kWp, który będzie się składał z 8 modułów polikrystalicznych 250 W każdy. W ramach termomodernizacji PUP wykonane zostanie docieplenie wszystkich elewacji budynku, stropodachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymiana instalacji odgromowej, uporządkowanie instalacji elektrycznej i instalacji klimatyzacyjnej, wymiana instalacji c.o. oraz wykonanie wentylacji hybrydowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00