Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.57.2017.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.57.2017.1.JK
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2017 r. (data wpływu 27 marca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 kwietnia 2017 r. (data wpływu 27 kwietnia 2017 r. oraz 4 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 27 kwietnia 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz o doprecyzowanie stanowiska Wnioskodawcy w sprawie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W roku 2016 Gmina złożyła do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie inwestycji pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie, gdzie podatek od towarów i usług został ujęty w kosztach kwalifikowanych zadania, wybranego do dofinansowania.
Wnioskodawca jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT.
W 2017 roku przystępuje do realizacji inwestycji pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie. Zadanie obejmuje termomodernizację dwóch budynków: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Zespołu Szkół. W budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego zaplanowano termomodernizację ścian budynku wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej składającej się z 73 modułów PV o powierzchni 66 m i mocy 9,49 kWp, zasilającej oświetlenie budynku, wymianę źródeł światła na ledowe, zmianę źródła ciepła na kocioł na biopaliwo typu PELLET wraz z wymianą instalacji c.o. Zakres prac wykonywanych w ZSP obejmuje: termomodernizację dachu nad szkołą, termomodernizację dachu nad salą gimnastyczną, montaż nowej stolarki okiennej w sali gimnastycznej, wykonanie izolacji przeciwwodnej/przeciwwilgociowej oraz termomodernizacji ścian fundamentowych, termomodernizację ścian zewnętrznych nadziemia, montaż paneli fotowoltaicznych na elewacjach oraz zadaszeniu, montaż nowych kotłów c.o. wraz z niezbędnymi robotami instalacyjnymi i zasilaniem, montaż nowej instalacji c.o. w całym budynku wraz z grzejnikami montaż instalacji elektroenergetycznej zasilającej istniejące obwody z paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi urządzeniami i osprzętem, w tym oświetleniem LED.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right