Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2017, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.58.2017.1.MMA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.58.2017.1.MMA

Czy w świetle art. 22p ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku, gdy kwota z faktury nie przekroczy 15 000 zł brutto limit określony w art. 22 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Wnioskodawczyni będzie mogła zapłacić taką fakturę w formie gotówkowej, a w konsekwencji zaliczyć fakturę jako koszt działalności gospodarczej?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2017 r. (data wpływu 7 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 kwietnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą na zasadach ogólnych i opłaca podatek dochodowy od osób fizycznych wg stawki 19% (podatek liniowy). Jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni jest właścicielką apteki. Do hurtowni farmaceutycznych telefonicznie bądź mailowo składa zamówienia, które w dniu następnym są dostarczane wraz z fakturą zakupu. Na fakturze każdorazowo podawany jest numer zamówienia. Jest to zamknięta całość cykl od zamówienia przez dostawę po zapłatę. Faktury nie są częścią większego zamówienia, kontraktu, przetargu, czy umowy. Wynika to z faktu, że nie wiadomo wcześniej jakie leki przepisze lekarz, jakie opakowanie, ilość, skład, nieznany jest także producent. Dlatego składane są zamówienia. W momencie składania zamówienia Wnioskodawczyni nie wie, czy będzie to jedyne zamówienie, czy będą kolejne zamówienia w dniu następnym, czy po kilku, kilkunastu dniach. Ze względu na rodzaj zamawianych leków (np. leków psychotropowych) niekiedy trzeba składać zamówienie odrębne, niezależne od innych zamawianych leków. Zamówienia nie są łączone na fakturze. Każde jest odrębne. Wnioskodawczyni współpracuje z kilkoma hurtowniami, gdyż nie ma jednej, która ma wszystkie dostępne leki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00