Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2017, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.41.2017.2.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.41.2017.2.MR
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości/braku możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 20 marca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 24 kwietnia 2017 r. (data wpływu 26 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości/braku możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości/braku możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem. Wniosek uzupełniono w dniu 26 kwietnia 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy i przeformułowanie własnego stanowiska w sprawie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina aplikuje o dofinansowanie projektu pn. Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w ramach poddziałania 12.1.1. Infrastruktura wychowania przedszkolnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt polega na budowie przedszkola wraz z wyposażeniem. Głównym celem projektu jest zapewnienie miejsc przedszkolnych dla dzieci 3 i 4-ro letnich w Gminie. Inwestycja realizowana będzie poprzez budowę i rozbudowę istniejącego budynku szkoły podstawowej w okresie od dnia 1 czerwca 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. Przedszkole będzie 4-oddziałowe dla około 100 dzieci, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Przedszkole będzie parterowe, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa dla małych dzieci i osób dorosłych. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę nowego placu zabaw wraz z jego wyposażeniem. Po realizacji zadania stopień upowszechnienia edukacji przedszkolnej dzieci 3, 4-ro letnich wyniesie w dofinansowanym przedszkolu 100%. Liczba dzieci 3, 4-ro letnich objętych programem a nieobjętych dotychczas edukacją przedszkolną wyniesie 50, liczba dzieci w wieku 5, 6 lat objętych projektem wyniesie 50. Zakres prac obejmuje: częściową przebudowę istniejącego budynku Szkoły Podstawowej, rozbudowę istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w kierunku południowym o część przeznaczoną na przedszkole 4-oddziałowe, plac zabaw dla dzieci, rozbiórkę dobudówki pełniącej funkcję sanitariatów szkolnych, rozbiórkę wolnostojących budynków gospodarczych i garażu, dojścia piesze oraz dojazd do zaplecza kuchennego z placem gospodarczym, 6 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, demontaż części istniejącego ogrodzenia, montaż nowego ogrodzenia oraz bram wejściowych i wjazdowych, przebudowę i budowę infrastruktury technicznej. Zaprojektowano obiekt dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do obiektu zapewniono poprzez pochylenie dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do przedszkola. Wewnątrz obiektu zaprojektowano łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz przystosowano szeroki korytarz i przejść komunikacji wewnętrznej. Zapewniono również miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right