Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.179.2017.1.MPE, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.179.2017.1.MPE

w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją instalacji solarnych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 maja 2017 r. (data wpływu 18 maja 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją instalacji solarnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją instalacji solarnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2012 r. Wnioskodawca planuje realizację zadania polegającego na zakupie i montażu na budynkach użyteczności publicznej kolektorów słonecznych do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło i energię elektryczną (dalej: kolektory słoneczne lub instalacje solarne). Każda z planowanych do realizacji instalacji solarnych będzie składała się z:

  • baterii kolektorów - umieszczonej zazwyczaj na dachu budynku,
  • podgrzewacza - umieszczonego wewnątrz budynku (na ogół w sąsiedztwie kotła c.o.),
  • zespołu pompowo-sterowniczego - umieszczonego obok podgrzewacza.

Kolektory słoneczne mają być zainstalowane na dachach gminnych placówek oświatowych - szkół podstawowych i gimnazjum oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (dalej: budynki użyteczności publicznej). Budynki objęte przedmiotową inwestycją są budynkami niemieszkalnymi sklasyfikowanymi w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 12. W budynkach tych nie ma lokali mieszkalnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00