Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.05.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.39.2017.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.39.2017.1.JK
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu (...) rozwój cyfrowy usług.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2017 r. (data wpływu 16 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towaru i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu (...) rozwój cyfrowy usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towaru i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu (...) rozwój cyfrowy usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina jest jednostką samorządu terytorialnego, działającą na podstawie ustawy o samorządzie gminnym oraz statutu. Gmina jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług tylko w zakresie czynności wykonywanych na podstawie umów cywilnoprawnych zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r., poz. 710, z późn. zm.). W myśl art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 2016 r., poz. 446, z późn. zm.) gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Natomiast zgodnie z art. 6 ust. 1 ww. ustawy do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Zgodnie z ustawą mieszkańcy gminy tworzą wspólnotę samorządową oraz odpowiednie terytorium. Do zadań własnych gminy należy zaspakajanie potrzeb wspólnoty, a w szczególności jednym z zadań są sprawy edukacji publicznej (art. 7 ust. 1 pkt 8 cytat ustawy), wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej (art. 7 ust. 1 pkt 17 cytat ustawy), promocji gminy (art. 7 ust. 7 pkt 18 cytat ustawy). Gmina aplikuje o środki finansowe Unii Europejskiej i w 2018 roku zamierza przystąpić do realizacji projektu (...) rozwój cyfrowych usług w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej X Inwestycje w infrastrukturę Społeczną, Działanie 10.3 E-usługi publiczne, koszt około 560 000,00 PLN. Projekt jest zadaniem realizowanym w zakresie zadań własnych Gminy edukacji publicznej. Projekt polega na wdrożeniu i uruchomieniu około 84 e-usług z zakresu działania gminnej administracji publicznej, z których będą korzystać mieszkańcy Gminy Beneficjenta, przedsiębiorcy, inne osoby załatwiające sprawy urzędowe oraz 4 usług A2A, wewnątrzadministracyjnych. E-usługi charakteryzować się będą najwyższym poziomem dojrzałości i transakcyjności (integracja i personalizacja), w tym oferować będą możliwość dokonania e-płatności. E-usługi będą dostępne poprzez Elektroniczną Platformę, która będzie także wykorzystywać możliwość współpracy z krajową platformą e-PUAP (wykorzystanie profilu zaufanego). Zakres rzeczowy obejmuje modernizację infrastruktury teleinformatycznej Beneficjenta do wymogów związanych ze świadczeniem e-usług, zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, szkolenia personelu Urzędu Gminy. W ramach projektu nastąpi także aktualizacja polityki bezpieczeństwa danych Urzędu Gminy, przeprowadzony będzie Audyt i Test Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, Audyt Zgodności w zakresie przetwarzania danych osobowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right