Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.15.2017.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.15.2017.1.JŻ

w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2017 r. (data wpływu 6 marca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

X GmbH (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prawa niemieckiego z siedzibą w Niemczech, zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny w Polsce.

Spółka działa w branży motoryzacyjnej, zawierając umowy toolingowe i dostarczając części do produkcji aut. W kwestii umów toolingowych należy wyjaśnić, iż na ich podstawie dochodzi do przekazania urządzeń i wyposażenia określonym podmiotom korzystającym. Spółka udostępnia urządzenia korzystającemu, a korzystający zobowiązuje się do ich wykorzystywania w określony w umowie sposób i przez ustalony czas.

Na chwilę obecną Spółka zawarła w Polsce jedną umowę toolingową. Mianowicie, Spółka sprowadziła do Polski linię montażową do montażu samochodowych zestawów radiowych, którą wynajęła odpłatnie polskiemu producentowi (dalej: Producent). Linia montażowa została zainstalowana w zakładzie produkcyjnym Producenta. Producent przy pomocy własnego personelu wykorzystuje linię montażową do produkcji we własnym imieniu i na własny rachunek zestawów radiowych, które produkowane są przez Producenta z komponentów nabytych od Spółki. Innymi słowy Producent wykorzystuje linię montażową do własnej działalności gospodarczej, ale wyłącznie w celu wykonywania zleceń Spółki. Producent zapewnia również usługi logistyczne związane z przepływem materiałów i gotowych produktów w obiegu wewnętrznym, magazynowym oraz zewnętrznym, przy czym Spółka nie ma prawa dysponowania powierzchnią magazynową Producenta. Wyprodukowane zestawy radiowe Producent sprzedaje Spółce, za co wystawia faktury z naliczonym podatkiem VAT w wys. 23%. Spółka odsprzedaje następnie zestawy radiowe do swojego klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00