Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2017, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.7.2017.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.7.2017.1.AW
Czy do opisanych we wniosku samochodów osobowych niestanowiących składników majątku Wnioskodawcy znajduje zastosowanie przepis art. art. 16 ust. 3b w związku z art. 17a pkt 1 oraz art. 16a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty z tytułu czynszu najmu oraz koszty eksploatacji wynajmowanych samochodów mogą stanowić w całości koszty uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2017 r. (data wpływu 1 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu czynszu najmu oraz opłat eksploatacyjnych w związku z zawarciem umowy najmu długoterminowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu czynszu najmu oraz opłat eksploatacyjnych w związku z zawarciem umowy najmu długoterminowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego posiadającą osobowość prawną, utworzoną zgodnie z przepisami prawa polskiego, prowadzącą działalność na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych oraz umowy spółki.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność wydawnicza w obszarze mediów drukowanych oraz elektronicznych oraz świadczenie usług reklamowych w wydawanych tytułach prasowych i portalach internetowych.
Wnioskodawca wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej pojazdy samochodowe samochody osobowe na podstawie zawartych umów najmu długoterminowego. Umowy zawierane są na czas oznaczony, nie krótszy niż dwa lata, a suma opłat wynikających z zawartych umów najmu w podstawowym okresie ich obowiązywania (bez uwzględnienia ewentualnych przedłużeń umowy na kolejne okresy) jest wyższa od wartości początkowej wynajmowanych samochodów, stanowiących środki trwałe wynajmującego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right