Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2017, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.1149.2016.1.IN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.1149.2016.1.IN

Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów w stosunku do umów o dzieło zawieranych z instrumentalistami.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201 ze zm.), w związku z art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1948 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 28 grudnia 2016 r. (data otrzymania 29 grudnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu umów o dzieło zawieranych z instrumentalistami jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2016 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu umów o dzieło zawieranych z instrumentalistami.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca będący Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Wnioskodawca lub Spółka) zatrudnia instrumentalistów (dalej Wykonawców lub Muzyków) w ramach Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej (dalej Orkiestra), w celu realizacji usług na rzecz klientów.

Z zatrudnionymi Muzykami Spółka zawiera umowy cywilnoprawne (umowy o dzieło), w ramach których zleca wykonanie występów artystycznych zarówno podczas koncertów jak i prób przygotowujących do tych koncertów.

Orkiestra przygotowuje artystyczne wykonania utworów, które są wykonywane w trakcie koncertów. Na repertuar składają się zarówno utwory oryginalne, jak i adaptacje wcześniej powstałych utworów.

Wykonawcy zobowiązani są w ramach zawieranych umów do wykonania dzieła w miejscu oraz w terminie wskazanym przez Spółkę. Muzycy otrzymują przedmioty potrzebne do wykonywania dzieła, takie jak umundurowanie i inne wyposażenie. Wykonawcy oświadczają, że dysponują wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami niezbędnymi do należytego wykonania dzieła i zobowiązują się wykonać je ze szczególną starannością, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, standardów i reguł wykonywania prac objętych umową o dzieło. Wykonawcy zobowiązują się do wykonania dzieła osobiście, przy dołożeniu najwyższej staranności, jaka jest wymagana przy wykonaniu dzieła tego rodzaju. Ewentualne powierzenie wykonania dzieła w całości lub części innej osobie wymaga uprzedniej zgody Wnioskodawcy, wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności. Stwierdzenia wykonania dzieła i naliczania wynagrodzenia dokonuje Dział Marketingu i PR Spółki na podstawie list obecności na próbach i występach Wykonawców. Wykonawcy przenoszą na Wnioskodawcę zamawiającego prawa majątkowe do wszystkich artystycznych wykonań, które powstaną w przyszłości w ramach realizacji umowy o dzieło i zostaną ustalone w formie materiałów fotograficznych oraz w formie materiałów filmowych, na następujących polach eksploatacji:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00