Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.03.2017, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.2.2017.1.ISZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.2.2017.1.ISZ

w zakresie uznania korekty wzajemnych rozliczeń za czynność podlegającą opodatkowaniu oraz sposobu jej dokumentowania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 2 lutego 2017 r. (data wpływu 3 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania korekty wzajemnych rozliczeń za czynność podlegającą opodatkowaniu oraz sposobu jej dokumentowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania korekty wzajemnych rozliczeń za czynność podlegającą opodatkowaniu oraz sposobu jej dokumentowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

X TR sp. z o.o. (dalej: Spółka, X TR, Odbiorca) oraz X B.V. (dalej: Dostawca, X BV), zwani dalej łącznie Wnioskodawcami, są podmiotami międzynarodowej grupy X (dalej: Grupa) zajmującej się produkcją innowacyjnych towarów żywieniowych adresowanych do niemowląt i dzieci, a następnie ich dystrybucją.

X BV jest spółką prawa holenderskiego zarejestrowaną do celów podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w Holandii i w Polsce. Dostawca nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce. W ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów Dostawca przemieszcza towary z Holandii do Polski. Następnie w ramach sprzedaży lokalnej opodatkowanej VAT sprzedaje towary do X TR. Dalsza dystrybucja towarów na rynku polskim jest prowadzona przez Spółkę będącą czynnym podatnikiem VAT.

Podstawę wyżej wymienionych transakcji stanowi Umowa Dystrybucyjna (Distribution and Supply Agreement zwana dalej: Umowa Dystrybucyjna) zawarta pomiędzy X TR a X BV, która obowiązuje od dnia 1 czerwca 2014 r. W myśl jej zapisów X TR oraz X BV ustalają cenę zakupu towarów przed rozpoczęciem danego roku finansowego. Wyjątek stanowią jedynie nowe towary, wprowadzane na rynek w trakcie danego roku finansowego, których ceny są ustalane na bieżąco. Ceny zakupu towarów dla Spółki są ustalane w taki sposób, aby zapewnić X TR osiągnięcie odpowiedniej rentowności z prowadzonej działalności na poziomie zgodnym z zasadą ceny rynkowej (Arms length principle). W Umowie Dystrybucyjnej marża operacyjna jest zdefiniowana jako wartość zysku operacyjnego rozumianego jako przychody operacyjne, tj. wartość sprzedaży towarów do odbiorców hurtowych, pomniejszona o koszty operacyjne związane z prowadzoną działalnością do wartości sprzedanych towarów netto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00