Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2017, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.7.2017.1.KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.7.2017.1.KB

Stawka podatku dla sprzedaży biletów wstępu do parku rozrywki.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 stycznia 2017 r. (data wpływu 9 stycznia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży biletów wstępu do A jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 stycznia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży biletów wstępu do A.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą z rezydencją podatkową w Polsce, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz VAT.

W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej prowadzi obiekt zwany A. A składa się z kilku sal z dostępnymi atrakcjami stacjonarnymi, jak gry planszowe, gry elektroniczne, virtual reality oraz wielopomieszczeniowej powierzchni do gry (300 m2) w p() (po angielsku nazywane L(); jest to ())

Korzystanie z A odbywa się w sposób następujący:

  1. Klient rezerwuje sobie termin (dzień, godzinę) wstępu do A i określa formę rozrywki, którą jest zainteresowany internetowo lub telefonicznie otrzymuje on potwierdzenie rezerwacji, które może sobie wydrukować.
  2. Następnie Klient przychodzi w umówionym terminie do A, zostaje poinformowany na czym polega zabawa, jakie są jej zasady.
  3. Po zapoznaniu się z zasadami Klient wchodzi do wybranej (zarezerwowanej) części A i rozpoczyna zabawę.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00