Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2017, sygn. 0461-ITPP1.4512.890.16.1.IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.890.16.1.IK
Czynność bezpłatnego udostępnienia pomieszczeń na rzecz użytkownika nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z tym czynność obciążania użytkownika kosztami zużytych mediów nie stanowi świadczenia kompleksowego, zatem podlega opodatkowaniu stawką właściwą dla świadczonej usługi (dostawy towaru).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2016 r. (data wpływu 21 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania refakturowania kosztów tzw. mediów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania refakturowania kosztów tzw. mediów.
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Szpital X. (zwany dalej S. Nr 1) jest podmiotem leczniczym, dla którego organem założycielskim jest Y. w S. (zwany dalej Uniwersytetem). Zgodnie z nadanym przez Uniwersytet statutem oraz wpisem do KRS, celem działalności S. Nr 1 jest udzielanie świadczeń zdrowotnych oraz realizacja zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, w tym wdrażaniem nowych technologii medycznych oraz metod leczenia. S. Nr 1 uczestniczy w przygotowaniu osób do wykonywania zawodu medycznego i kształcenia osób wykonujących zawód medyczny. Zadania dydaktyczne wynikają z obowiązujących przepisów i umów, polegających na przygotowaniu studentów kierunków: lekarsko-dentystycznego, lekarskiego, technik dentystycznych, pielęgniarskim, położnictwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego i dietetyki do wykonywania zawodu medycznego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right