Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2016, sygn. 1462-IPPP3.4512.702.2016.1.JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.702.2016.1.JF
W zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, rozliczenia podatku należnego, terminu powstania obowiązku podatkowego, prawa oraz terminu odliczenia podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643 za zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2016 r. (data wpływu 23 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, rozliczenia podatku należnego, terminu powstania obowiązku podatkowego, prawa oraz terminu odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe,
- braku wykazania kwoty podatku w zgłoszeniu celnym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 września 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia importu towarów, terminu powstania obowiązku podatkowego, prawa oraz terminu odliczenia podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Sp. o.o. (dalej Spółka) jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce, posiadającym świadectwo/status upoważnionego przedsiębiorcy w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony (świadectwo AEO typu F). Podstawowa działalność gospodarcza Spółki polega na szerokorozumianej produkcji kosmetyków.
W związku z prowadzoną działalnością Spółka dokonuje m.in. przywozu z krajów trzecich (tj. krajów zlokalizowanych poza Unią Europejską) komponentów i surowców do produkcji kosmetyków. W sytuacji objętej niniejszym wnioskiem, Spółka poddaje przywożone komponenty i surowce procesom uszlachetniania w postaci obróbki komponentów oraz przetwarzania surowców. Wytworzone w wyniku procesów uszlachetniania produkty (kosmetyki) przeznaczone są do, co do zasady, sprzedaży na terenie Unii Europejskiej i w krajach trzecich.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right