Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2016, sygn. 1462-IPPP1.4512.718.2016.1.EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP1.4512.718.2016.1.EK
w zakresie prawa do odliczena podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie prawa do znaków towarowych oraz prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2016 r. (data wpływ 8 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczena podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie prawa do znaków towarowych oraz prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczena podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie prawa do znaków towarowych oraz prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu oraz został zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.
Osoby fizyczne będące polskimi rezydentami podatkowymi, podlegające w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu rozważają wniesienie znaków towarowych w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki w zamian za jej udziały. Osoby fizyczne zamierzające dokonać aportu uzyskały prawa ochronne na znaki towarowe. Znaki towarowe zostały zarejestrowane w Urzędzie Unii Europejskiej do Spraw Własności Intelektualnej (EUIPO) (dawniej: Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego - OHIM) albo w Urzędzie Patentowym RP. Znaki towarowe posiadają status znaku towarowego Unii Europejskiej albo znaku towarowego. Niektóre ze znaków towarowych są również zarejestrowane jako Zarejestrowane Wzory Wspólnotowe przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej - EUIPO (dawniej: Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego - OHIM) (dalej jako wzór wspólnotowy). Znaki te korzystają więc z dwojakiego rodzaju ochrony prawnej - znak towarowy oraz wzór wspólnotowy (dalej umownie wszystkie znaki towarowe będą łączne zwane: znakiem towarowym").
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right