Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2016, sygn. 1462-IPPP2.4512.721.2016.1.AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP2.4512.721.2016.1.AO

w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia uprzednio nabytych wierzytelności

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z 19 września 2016 r. (data wpływu 27 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia uprzednio nabytych wierzytelności - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2016 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia uprzednio nabytych wierzytelności.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

I. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem gospodarczym utworzonym na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych. Przedmiotem działalności Spółki są usługi finansowe i windykacyjne. W ramach prowadzonej działalności Spółka m.in. nabywa od wierzycieli pierwotnych pakiety wierzytelności, które traktuje jako długoterminowe aktywa finansowe. Celem niniejszych inwestycji jest osiąganie przychodów z ich windykacji lub ich zbywania. Dochodzenia przysługujących Spółce wierzytelności realizuje ona samodzielnie, we własnym zakresie.

W przyszłości Spółka nie wyklucza, że będzie nabywała wierzytelności także od innych podmiotów niż pierwotni wierzyciele, w tym od podmiotów zajmujących się obrotem wierzytelnościami. Nabyte wierzytelności mogą wynikać z długu osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Spółka nabywa te wierzytelności za cenę niższą od ich nominalnej wartości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00