Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2016, sygn. 1462-IPPB3.4510.904.2016.1.AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB3.4510.904.2016.1.AG
w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29sierpnia1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz.643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione wewniosku z dnia 1 września 2016 r. (data wpływu 5 września 2016 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:
- pytania numer 1 - jest prawidłowe;
- pytania numer 2, w części dotyczącej sposobu określenia wydatków na nabycie udziałów spółki dzielonej przez wydzielenie (Spółki zależnej) - jako elementu wskazanego we wniosku sposobu ustalenia kosztu uzyskania przychodu z tytułu zbycia udziałów (akcji) spółki Przejmującej - w przypadku nabycia udziałów Spółki zależnej jako wkładu niepieniężnego w drodze tzw. wymiany udziałów, tj. zastosowania w przedstawionym zdarzeniu przyszłym art. 16 ust. 1 pkt 8e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
T. Spółka Akcyjna ma siedzibę na terytorium Polski oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (dalej: Wnioskodawca" lub Spółka"), Jedynym akcjonariuszem Spółki jest spółka kapitałowa z siedzibą w Luksemburgu, będąca rezydentem podatkowym w Luksemburgu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: Wspólnik"). Wspólnik posiada również 100% udziałów w V. Sp. z o.o. - spółce, która ma siedzibę na terytorium Polski i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (dalej: Spółka zależna"). Wspólnik i polskie spółki, w których posiada on udziały / akcje, w dalszej części niniejszego wniosku będą nazywane łącznie Grupą V..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right