Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2016, sygn. 1462-IPPB6.4510.493.2016.1.AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB6.4510.493.2016.1.AG
w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przygotowanie, opracowanie i złożenie wniosku celem pozyskania środków finansowych z funduszy unijnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2016 r. (data wpływu 12 września 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przygotowanie, opracowanie i złożenie wniosku celem pozyskania środków finansowych z funduszy unijnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przygotowanie, opracowanie i złożenie wniosku celem pozyskania środków finansowych z funduszy unijnych.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka X. Sp z o.o. została utworzona przez Gminę, która posiada 100% kapitału zakładowego. Spółka została powołana w celu realizacji obligatoryjnych zadań powierzonych jej przez Gminę w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb poboru, uzdatniania i dostarczania wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków, budowania rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych. Dostarczanie wody i odbiór ścieków jest realizowany poprzez sieci wodno-kanalizacyjne, które są własnością Spółki lub dzierżawione od Gminy. Ze względu na ograniczone zasoby finansowe Spółki oraz wzrost zapotrzebowania ludności na odbiór ścieków poprzez rurociągi kanalizacyjne i wymogi związane z ochroną środowiska Spółka podjęła decyzję o pozyskaniu środków finansowych z zewnątrz. Spółka X. aktualnie jest na etapie prac przygotowawczych związanych z realizacją inwestycji pn. Inwestycja sieci kanalizacyjnej i obróbki osadów w mieście. Zakres planowanej inwestycji obejmuje budowę sieci kanalizacyjnych, budowę słonecznej hybrydowej suszarni osadów wraz z magazynem osadów oraz wymianę urządzenia do mechanicznego odwadniania osadów dla oczyszczania ścieków oraz zakup ładowarki i pojazdu specjalistycznego do konserwacji sieci kanalizacyjnej. Spółka X. starając się o dofinansowanie powyższej inwestycji ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Piorytet II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu działanie 2,3: Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach; zleciło zewnętrznej firmie consultingowej opracowanie, przygotowanie i złożenie wniosku (wraz z załącznikami) o dofinansowanie projektu w skład którego wchodziły:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right