Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2016, sygn. IPPB6/4510-466/16-3/SO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-466/16-3/SO

w zakresie uznania rozbudowy środka trwałego za ulepszenie, o którym mowa w art. 16j ust. 3 pkt 2 oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla budynku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2016 r. (data wpływu 4 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • uznania rozbudowy środka trwałego za ulepszenie, o którym mowa w art. 16j ust. 3 pkt 2 jest prawidłowe,
  • możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla budynku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania rozbudowy środka trwałego za ulepszenie, o którym mowa w art. 16j ust. 3 pkt 2 oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla budynku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką sp. z o.o. komandytowo - akcyjną. Zajmuje się on działalnością informatyczną, głównie tworzeniem oprogramowania.W 2014 r. Wnioskodawca zawarł przedwstępną umowę sprzedaży działki gruntowej wraz z zabudową w formie aktu notarialnego. W przedmiotowej umowie strony postanowiły, że Wnioskodawca (Nabywca) zobowiązuje się do kontynuowania na swój koszt inwestycji rozpoczętych przez Zbywcę na terenie przedmiotowej nieruchomości. Równocześnie strony ustaliły, że Zbywca zobowiązany jest tylko i wyłącznie do dokończenia rozpoczętych prac na terenie przedmiotowej nieruchomości związanej z realizacją terenów rekreacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00