Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2016, sygn. IPPP3/4513-62/16-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4513-62/16-2/SM

Wymogi dotyczące wyposażenia składu podatkowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2016 r. (data wpływu 9 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wymogów dotyczących wyposażenia składu podatkowego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wymogów dotyczących wyposażenia składu podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka albo Wnioskodawca) prowadzi działalność m.in. w zakresie sprzedaży detalicznej paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw oraz sprzedaży hurtowej paliw i produktów ropopochodnych.

Spółka zamierza otworzyć skład podatkowy w którym będzie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie obrotu wyrobami akcyzowymi, w szczególności olejami smarowymi. W tym celu Spółka będzie w posiadaniu wyodrębnionego miejsca przeznaczonego do odbierania i przechowywania wyrobów akcyzowych, wyposażonego w infrastrukturę techniczną niezbędną do prowadzenia działalności określonej w zezwoleniu oraz do określenia ilości wyrobów znajdujących się w składzie. Skład podatkowy będzie odpowiednio wydzielony w sposób trwały i oznaczony przy pomocy tablicy wskazującej na skład podatkowy oraz nazwę Spółki.

Spółka w ramach prowadzonego składu podatkowego będzie miała możliwość korzystania z wagi. Waga ta nie będzie się jednak znajdować fizycznie na wyodrębnionym terenie składu podatkowego, lecz na terenie należącym do innego podmiotu, który udostępni wagę na rzecz Spółki. Przedmiotowa waga będzie udostępniona na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej przez Spółkę z właścicielem wagi. Zgodnie z umową (włączoną formalnie do akt weryfikacyjnych Spółki jako składu podatkowego) Wnioskodawca będzie mógł swobodnie korzystać z udostępnionej wagi w każdej chwili, w razie zaistnienia takiej potrzeby w celu określenia ilości wyrobów, jakie mają być wprowadzane lub wyprowadzane ze składu podatkowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00