Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2016, sygn. IPPP2/4512-602/16-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-602/16-2/BH

zakresie określenia podmiotu uprawnionego do obniżenia kwoty podatku należnego w związku z przejęciem przez Wnioskodawcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie art. 93 Ordynacji podatkowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 sierpnia 2016 r. (data wpływu 12 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podmiotu uprawnionego do obniżenia kwoty podatku należnego w związku z przejęciem przez Wnioskodawcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie art. 93 Ordynacji podatkowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podmiotu uprawnionego do obniżenia kwoty podatku należnego w związku z przejęciem przez Wnioskodawcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie art. 93 Ordynacji podatkowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT z siedzibą na terytorium Polski. Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej spółek S. (dalej: Grupa).Rozważane są możliwości rozwoju działalności spółek z Grupy, w tym Wnioskodawcy. Jednocześnie, planowane jest uproszenie aktualnej struktury Grupy. W związku z powyższym, planowany jest podział polskiej spółki kapitałowej z Grupy (dalej: Spółka dzielona) przez wydzielenie w oparciu o art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1030; dalej: KSH), w wyniku którego część funkcji i składników przedsiębiorstwa Spółki dzielonej zostanie przeniesiona do Spółki. Przed dniem podziału przychody Spółki dzielonej pochodzić będą z działalności dwóch pionów: Pionu Produkcyjnego i Pionu Usługowego, które realizować będą swoje funkcje w oparciu o przypisane do ich odrębnych działalności składniki materialne i niematerialne, w tym aktywa i pasywa oraz wyspecjalizowany personel.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00