Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2016, sygn. IPPP1/4512-436/16-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-436/16-2/EK
Przeniesienie praw do znaków towarowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2016 r. (data wpływu 3 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- opodatkowania darowizny praw do znakow towarowych małżonkowi, rejestracji jako podatnik VAT, uznania czy otrzymanie przez Wnioskodawcę praw do znaków towarowych będzie świadczeniem usług, podstawy opodatkowania (pyt. 1-4) - jest prawidłowe
- prawa do odliczenia podatku VAT (pyt. 5) - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z przeniesieniem praw do znaków towarowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej jako: "Wnioskodawca") jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wnioskodawca nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług, jest jednak podmiotem zainteresowanym (posiadającym interes prawny w wydaniu interpretacji), ponieważ odpowiedzi na pytania zawarte we wniosku będą wpływać na jego prawa i obowiązki, w tym obowiązek naliczenia podatku należnego od dokonanej darowizny znaku towarowego, obowiązek rejestracji jako podatnik VAT czynny oraz obowiązek wpłaty podatku od towarów i usług do urzędu skarbowego w prawidłowej wysokości z tytułu czynności nieodpłatnej - dokonania darowizny praw do znaków towarowych małżonkowi. Wnioskodawca będzie posiadał prawa do znaków towarowych w majątku osobistym - prywatnym. Wnioskodawca w drodze darowizny przekaże swojemu małżonkowi (należącemu do tzw. I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn), prawa do znaków towarowych. Przekazanie praw do znaków towarowych nastąpi przez Wnioskodawcę do majątku prowadzonej przez tego małżonka Wnioskodawcy działalności gospodarczej - majątku osobistego małżonka Wnioskodawcy, odrębnego od majątku Wnioskodawcy. Małżonek Wnioskodawcy w chwili darowizny będzie podatnikiem podatku od towarów i usług.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right